Skip to content

Prowadzimy również sprzedaż internetową. Nasz sklep jest pod adresem https://flowersatelier.com/pl/.

Jakie zastosowanie ma suporeks?

Suporeks, to jeden spośród produktów wielokrotnie stosowanych w nowoczesnym budownictwie. Za jego popularność odpowiadają niezwykle dobre wartości użytkowe. Wachlarz korzyści daje często zwanemu gazobetonowi niezwykle duże wykorzystanie. Beton komórkowy można wykorzystywać także przy budowie ścian nośnych oraz ścian działowych. To, co ma duże znaczenie w ich wypadku, to większa aniżeli przy pozostałych produktach izolacyjność dźwiękowa.

Jak występuje suporeks?

Mechanizm tworzenia gazobetonu jest jednakowy, jednak zapewnia przeróżne rezultaty we współzależności, jakie produkty zostaną wykorzystane. Postawiliśmy wyżej, iż elementy gazobetonu są 3: woda, wapno oraz piasek kwarcowy, jednak w praktyce wykorzystywane są momentami domieszki, jakie oddziałują na wygląd oraz właściwości betonu komórkowego. Piasek momentami jest uzupełniany popiołem. Powstały w ów sposób produkt ma ciemną barwę oraz zwany jest suporeksem. Zdecydowanie częściej stosuje się produkt bez domieszek.

Beton komórkowy głównie wykorzystuje się w budownictwie jednorodzinnym oraz wielorodzinnym. Produkty o wielkich rozmiarach mają wykorzystanie w budownictwie komercyjnym oraz gospodarczym. Z betonu komórkowego możemy tworzyć bloczki do budowy ścianek działowych , strukturalnych ścian nośnych i zdolne nadproża w kształcie litery U czy L.

Zapoznaj się z: https://comparic.pl/kursy-kryptowalut/

Zalety z betonu komórkowego

Gazobeton charakteryzuje się doskonałą termoizolacyjnością i łatwością obróbki. Dzięki temu można go zazwyczaj ciąć piłą do gazobetonu, perforować czy żłobić. Jest także produktem niepalnym. Ściany o grubości 12 centymetrów pozwolą zabezpieczyć przed pożarem choćby poprzez 2 godziny. Im większa grubość, tymże większy okres. Jest także wytrzymały na chłód, jednak jest porowaty oraz chłonny. Gdyż jest paroprzepuszczalny, ma wielką umiejętność parowania zapasu wody. Charakteryzuje się również doskonałą atrakcyjnością wykończenia.

Suporeks i jego wartości

Bloczki to najpopularniejsza metoda, w jakiej jest beton komórkowy. Ponieważ na świecie ten materiał budowlany jest wykorzystywany od ponad 100 lat, doczekał się również innych określeń, np. suporeks czy gazobeton. Nazwy te nie są przypadkowe – odnoszą się do wartości betonu. Przedsiębiorcy indywidualni i deweloperzy mogą wybierać wśród betonowych bloczków o różnej gęstości. Niższa sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczą się wartości termiczne. Beton o większej gęstości jest bardzo wytrzymały. Strukturę umożliwia wielkość bloczków. Elementy mają wielkie wymiary. Dzięki temu wykorzystuje się zdecydowanie mniej elementów i zaprawy do budowania, w stosunku do ścian z cegieł lub bloczków ceramicznych.

Sprawdź też: https://www.lejdi.pl/k16,torebki.html

Komentarze wyłączone

Polecane strony: Pstryk