Skip to content

Prowadzimy również sprzedaż internetową. Nasz sklep jest pod adresem https://flowersatelier.com/pl/.

Nieruchomości Hiszpania – najważniejsze aspekty

Kupując nieruchomość w Hiszpanii, będziesz zobowiązany do zapłaty niektórych podatków. Podatki od nieruchomości różnią się niezależnie od tego, czy kupujesz zupełnie nową nieruchomość, czy odsprzedaży. Kupując zupełnie nową nieruchomość, która jest sprzedawana po raz pierwszy, będziesz musiał zapłacić 10% VAT od wartości nieruchomości i dodatkowe 1,5% w imieniu podatku od dokumentacji prawnej. 

Nieruchomości Hiszpania – najważniejsze aspekty

Inną ważną informacją, o której należy pamiętać, jest to, że kredyty hipoteczne w Hiszpanii są zwykle zaciągane na co najmniej pięć lat, a maksymalnie trzydzieści, z maksymalnym wiekiem 75 lat na ukończenie kredytu hipotecznego. Należy również zauważyć, że każda instytucja ma swoje własne kryteria ryzyka, w których można uwzględnić kraj zamieszkania, a nieruchomości za granicą zwykle nie są akceptowane jako zabezpieczenie, ponieważ trudno jest do nich dotrzeć. Kupując nieruchomość odsprzedaży (nieruchomość, która co najmniej raz zmieniła właściciela), będziesz musiał zapłacić podatek transferowy lub ITP w języku hiszpańskim, który jest pobierany w skali ruchomej w zależności od ceny zakupu. Jeśli zamierzasz kupić nieruchomość i chcesz zaoszczędzić sobie przyszłych problemów, wskazane jest, aby zasięgnąć porady prawnika zajmującego się nieruchomościami w Hiszpanii. Oszczędności znacznie przewyższają koszty opłat prawnych. Zakup domu jest zwykle największą inwestycją dla większości osób. Nawet ci, którzy posiadają kilka nieruchomości, mają tendencję do ostrożnego inwestowania na rynku nieruchomości. Firmy z branży nieruchomości zawsze korzystają z usług prawników przed dokonaniem inwestycji.

O tym warto pamiętać!

Wybierz prawnika, z którym możesz się komunikować, gdy zajdzie taka potrzeba. Ważne jest, aby znaleźć prawnika, który reprezentuje Twoje interesy i może odpowiedzieć na Twoje pytania w języku, który rozumiesz. Upewnij się, że są polecane i mają udokumentowane doświadczenie w przenoszeniu własności. Pomyśl o procesie zakupu nieruchomości w swoim kraju. Jest prawdopodobne, że zainicjujesz szereg kontroli, ankiet i inspekcji. Musisz zrobić to samo w Hiszpanii. Dobry prawnik upewni się, że status prawny Twojej nieruchomości jest sprawdzony. Kupujesz nieruchomość w innym kraju musisz upewnić się, że masz wszystko w porządku, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie kupić. Jednym z podstawowych dokumentów jest NIE (Número de Identificación de Extranjeros). Po zakupie nieruchomości nadal będzie można uporządkować kwestie prawne, takie jak przenoszenie nazwisk na umowach o świadczenie usług komunalnych.

Komentarze wyłączone

Polecane strony: Pstryk