Skip to content

Prowadzimy również sprzedaż internetową. Nasz sklep jest pod adresem https://flowersatelier.com/pl/.

Pompa ciepła oraz kocioł gazowy – nowoczesne ogrzewanie

Na rynku Istnieje wiele rozwiązań w zakresie systemów ogrzewania ich wybór uzależniony jest od gabarytów budynku, preferencji właścicieli, ale także możliwości finansowych. Poszczególne rozwiązania charakteryzują się różnym kosztem eksploatacji, co ma także duże znaczenie podczas wyboru ogrzewania do domu.

Kocioł gazowy czy pompa ciepła?

Kotły gazowe De Dietrich to systemy bezobsługowe, które nie generują odpadów. Dzięki czemu nie wymagają odrębnego pomieszczenia, co jest ważne zwłaszcza w przypadku mniejszych budynków. Zarówno kocioł gazowy jak też bomba ciepła wyróżnia się cichą pracą, a także oszczędności czasu. Zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnego kotła węglowego, który wymaga obsługi każdego dnia. Z kolei pompa ciepła nie absorbuje czasu, gdyż nie wymaga żadnej obsługi. Bardzo ważne jest jednak, aby pompa ciepła została dobrana zgodnie z gabarytami budynku, rodzajem jego termoizolacji oraz preferencjami mieszkańców. Jeżeli dojdzie do nieprawidłowego doboru pompy ciepła wówczas może to skutkować zwiększeniem kosztów eksploatacyjnych lub obniżeniem temperatury w budynku.

Jakie są korzyści z posiadania pompy ciepła?

Pompa ciepła jest bardzo kompaktowa, a jednocześnie cicho pracuje. Jej sterowanie jest możliwe za pomocą wyświetlacza, co jest bardzo proste i intuicyjne. Pompa ciepła można zarządzać również z poziomu Smartfona lub tableta. Korzyści przynosi również eksploatacja pompy ciepła gdyż umożliwia ogrzewanie domu oraz wody użytkowej zachowując niskie zużycie energii. Dlatego kalkuluje się, że koszty ogrzewania z pomocą pompy ciepła są dużo niższe aniżeli w przypadku ekogroszku, kotłów olejowych. Dodatkowo stosując ogrzewanie podłogowe można uzyskać jeszcze wyższe oszczędności. Koszty związane z utrzymaniem pompy ciepła można obniżyć również przez montaż paneli fotowoltaicznych. Dlatego coraz częściej innowacyjne pompy ciepła wybierane są jako ekologiczne i energooszczędne źródło ogrzewania w nowych domach jednorodzinnych. Wysokie mogą być natomiast koszty związane z zakupem pompy ciepła. Dlatego każdy inwestor powinien indywidualnie rozpatrywać ten zakup, uwzględniając koszty inwestycji, korzyści i oszczędności, ale także koszty ogrzewania. Bardzo tak wszystko korzystać z pomocy profesjonalnych konsultantów lub doradców, którzy będą w stanie przeprowadzić odpowiednią kalkulację, przedstawiając koszty związane z ewentualnym montażem pompy ciepła. Najczęściej porównując całkowite koszty inwestycji na tle ogrzewania ekogroszkiem lub piecem gazowym można dojść do wniosku, że pompa ciepła nie jest drogim rozwiązaniem.

Komentarze wyłączone

Polecane strony: Pstryk