Skip to content

Prowadzimy również sprzedaż internetową. Nasz sklep jest pod adresem https://flowersatelier.com/pl/.

Niezwykły krzew: migdałek trójklapowy

Jeśli jesteś fanem kwitnących krzewów, a wiosna to twoja ulubiona pora roku, to migdałek trójklapowy to zdecydowanie ta roślina, która powinna znaleźć się w twoim ogrodzie. W ciągu roku nie wyróżnia się niczym szczególnym, chociaż ma całkiem przyjemny pokrój. Jednak wczesną wiosną to niekwestionowany król całego ogrodu. Dowiedz się, dlaczego warto zaprosić go do swojego ogrodu i jak o niego dbać, by odwdzięczał się gęstym kwitnieniem.

Migdałek trójklapowy – opis i pochodzenie

Migdałek trójklapowy pochodzi z Chin i Japonii, gdzie pojawia się dziko, w naturze. Jednak u nas to tylko roślina uprawna, ozdobna. Wspaniale prezentuje się w ogrodach, ale może być także kapryśna. Jest odporna na chłód, jednak zdarza się także, że może przemarzać, zwłaszcza, gdy przymrozki powrócą niespodziewanie wiosną. Jest to naprawdę wyjątkowa roślina, która sprawdza się w każdym ogrodzie. Nie zajmuje wiele miejsca, ale wiosną jest niezaprzeczalnie najbardziej atrakcyjnym elementem całego ogrodu.
Roślina ma pokrój niewielkiego drzewka, tym bardziej, że uprawia się ją szczepioną na pniu. Migdałek wytwarza długie, wzniesione i sztywne, zdrewniałe pędy. Od wiosny do jesieni są na nich drobne, ciemnozielone i bardzo interesujące liście. Jednak zanim one się pojawią, roślina zakwita. Bardzo wczesną wiosną, bo już w marcu, na wszystkich pędach gęsto pojawiają się kwiaty. Są różowe, pełne i drobne, bardzo gęsto oblepiają wszystkie pędy, co daje niezapomniany efekt wizualny. Kwiaty utrzymują się dość długo, po przekwitnieniu pojawiają się zielone liście.

Migdałek trójklapowy w ogrodzie

Migdałek to roślina, która świetnie sprawdza się w każdym ogrodzie. Nie potrzebuje dużo uwagi ani zabiegów, pod warunkiem oczywiście, że zapewni się mu odpowiednie stanowisko. Najlepiej będzie się czuł w dobrze nasłonecznionych i ciepłych stanowiskach. Może być sadzony w bardziej osłoniętych miejscach, gdzie nie będzie narażony na podmuchy wiatru, zwłaszcza tego zimowego. Nie nadaje się także do uprawy w zimniejszych częściach kraju. Chociaż podkładka najczęściej pochodzi z bardziej mrozoodpornego drzewka, migdałek nie zawsze się udaje. Warto jednak zasadzić go chociaż dla tych kilku lat cieszenia się jego niezwykłymi kwiatami.
Migdałek potrzebuje także specyficznego podłoża. Lubi przede wszystkim żyzną glebę, do rozwoju potrzebuje odpowiednią ilość składników odżywczych i mineralnych, musi mieć zasobne podłoże. Dodatkowo najlepiej czuje się w takim przepuszczalnym, ale wilgotnym. Toleruje inne podłoża, jednak pod żadnym pozorem nie powinno się sadzić tej wyjątkowej rośliny w ciężkich ani mokrych glebach, nie będą służyły mu także piaski ani jałowe gleby. Nie jest to duża roślina, więc nie potrzebuje zbyt wiele miejsca. Jednak warto wiedzieć, że nie przepada za konkurencją innych krzewów. Zresztą jako soliter będzie i tak prezentował się najpiękniej.

Zasady uprawy

Migdałek to jedna z tych niezwykłych roślin, które nie potrzebują szczególnej pielęgnacji. W zasadzie ich podlewanie i nawożenie nie jest konieczne. Niewielkie ilości wody można podawać roślinom podczas długiego i suchego lata, na przykład podczas codziennego podlewania ogrodu. Co do nawozu, nie jest to konieczne, jedynie na mniej żyznych glebach ten zabieg się przyda.
W zasadzie jedyny zabieg, który trzeba przeprowadzać w miarę regularnie to cięcie. Dzięki niemu rośliny będą świetnie odnowione i zrewitalizowane, będą także lepiej się krzewiły i bardziej intensywnie kwitły.

Sprawdź także: Marketing Internetowy24

Komentarze wyłączone

Polecane strony: Pstryk